بهینه سازی سایت

زمان تان محدود است و نمی توانید هنگام بهینه سازی سایت خود همه موارد را انجام دهید. فروش شما کاهش یافته و به دنبال راه حلی سریع و موثر هستید. اگر بر موارد نادرست تمرکز کنید ، مقدار زیادی از هزینه و زمان خود را از دست داده اید.

پس راه حل چیست؟

در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم تا مطمئن شوید بهینه سازی که انجام داده اید کاملا کارآمد است .

 

لازم نیست تعداد زیادی بازدیدکننده دریافت کنید .

بسیاری از افرادی به منظور دریافت بازدیدکننده بیشتر سایت خود را بهینه سازی می کنند . با این حال ممکن است بازدید بیشتر تنها فریبنده باشد و با بیشتر شدن بازدید سایت تان فروش شما افزایش پیدا نکند. بازدیدکنندگان بیشتر باید از طریق کلمات کلیدی به فروش بیشتر تبدیل شوند .

در واقع این بستگی به چیزی دارد که جستجوکنندگان به دنبال آن هستند. در صورتی که شما سایت خود را برای کلمه “فروش کفش چرم” بهینه کرده باشید مسلما کاربرانی که کلمه “فروش کفش چرم” را جستجو کنند با لینک سایت شما در نتایج جستجو مواجه خواهند شد.
اما این بهترین حالت است . بسته به هدف جستجوگران ، عبارات جستجو شده می تواند متفاوت باشد. یعنی هدف کاربران کلمه ای که جستجو خواهند کرد را تحت تاثیر قرار می دهد .

ممکن است کاربری کفش چرم را جستجو کند و هدف آن کسب اطلاعات عمومی راجب آن باشد و هدفش خرید کفش نباشد . بنابراین ممکن است بهینه سازی سایت براساس کلمه “کفش چرم” بتواند بازدید بیشتری برای شما فراهم کند اما فروش کمتری داشته باشد.
بنابراین همیشه بازدید بیشتر باعث فروش بیشتر نخواهد شد . بلکه باید به دنبال هدف کاربران و کلمات کلیدی هدفمندی باشید که کاربران بالقوه و مشتریان شما جستجو می کنند و سایت را بر اساس آن ها بهینه سازی کنید .

نتیجه صرفه جویی در زمان

زمانی که می خواهید سایت خود را بهینه سازی کنید ، آن را برای کلمات کلیدی با نرخ تبدیل بالا بهینه سازی کنید. از کلمات کلیدی بیهوده بپرهیزید . سرمایه گذاری بر کلمات کلیدی هدفمند رمز موفقیت شماست . کسب ترافیک کمتر برای کلمات کلیدی موثر که مشتری به سایت دعوت می کند بهتر از ترافیک بیشتر از کلمات کلیدی نامناسب است .

لازم نیست همیشه از رقبای خود رتبه بالاتری داشته باشید .

مهم نیست که سایت شما برای برخی از کلمه کلیدی در رتبه ۲ باشد یا در رتبه ۷ جستجوکنندگان قبل از تصمیم گیری نتایج جستجو متعددی از صفحه اول جستجو را بررسی می کنند.

اگر سایت شما در سه رتبه اول قرار دارد ممکن است زمان لازم باشد تا جایگاه نخست را کسب کنید اما بهتر است به جای سرمایه گذاری بر روی رتبه اول برای کلمات کلیدی جدید که بازدیدکنندگان جدید به دنبال دارد زمان صرف کنید.
تعداد بازدیدکنندگان هدفمندی که از طریق کلمات کلیدی جدید دریافت خواهید کرد بیشتر از بازدیدکنندگانی است که با افزایش رتبه در یک کلمه کلیدی خواهید داشت .

بنابراین کسب بالاترین رتبه در یک کلمه برای افزایش فروش کافی نیست بلکه لازم است سایت شما کلمات کلیدی بیشتری را پوشش دهد .

نکته مهم :

گاهی اوقات بهتر است برای بهینه سازی سایت با کلمات جدید اقدام کنید به جای این که تلاش کنید تا در کلمه ای که در حال حاضر در آن رتبه خوبی دارید رتبه بالاتری کسب کنید.