طراحی سایت ریسپانسیو اهورا وب

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو (Responsive) به سایت هایی اطلاق می شود که چیدمان و ساختار آن به اصطلاح شناور است. به این معنی که ابعاد و حتی رزولوشن سایت متناسب با دستگاه های مختلف تغییر می کند تا با سایز نمایشگر دستگاهی که سایت را در آن باز کرده ایم. تمام دستگاه ها اعم از موبایل، لپ تاپ، تبلت و … سازگار شود .

سایت های واکنش گرا در واقع انعطاف پذیر هستند امکان نمایش صفحات را روی تمام دستگاه ها ایجاد میکنند. طراحی سایت ریسپانسیو seo friendly ( منطبق بر اصول سئو ) است. زیرا یکی از اصول مهم گوگل برای سئو کردن سایت همین طراحی ریسپانسیو سایت میباشد. سایت ریسپانسیو به جهت این که باعث می شود مخاطبان و کاربران با هر امکاناتی که دارند بتوانند وارد سایت شوند بر سئو سایت موثر است چون ورود کاربران را به سایت افزایش میدهد.

با افزایش بازدید و ترافیک سایت، بهینه سازی موفق تر عمل خواهد کرد. در سالهای اخیر استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها افزایش پیدا کرده و اکثر مردم اطلاعات را از روی تلفن همراه جست و جو میکنند. از این جهت طراحی ریسپانسیو برای سایت اهیمت یافته و لازم است دسترسی را برای مخاطبان در هر سایتی به آسانی داشت. این مسئله به ویژه برای فروشگاه های آنلاین اهمیت زیادی دارد. زیرا خریدها و سفارشات از روی تلفن همراه رواج بیشتری نسبت به سایر خدمات دارد.

 

مطلب پیشنهادی برای مطالعه :
طراحی وب سایت فروشگاهی

 

طراحی سایت ریسپانسیو

چگونه یک وب سایت ریسپانسیو داشته باشیم؟

اصطلاح طراحی سایت ریسپانسیو به مفهوم وب سایتی است که در آن اندازه مرورگر ها با توجه به اندازه صفحه نمایش، تغییر میکنند. هر کاربر میتواند از روی دستگاه خود اندازه مطلوبی از صفحات سایت داشته باشد. در دنیای امروز این مسئله بسیار مهم است زیرا دسترسی به سایت باید از روی گوشی های موبایل ممکن باشد. در غیر این صورت سایت بازدید خود را به میزان زیادی از دست خواهد داد.

طراحی وب سایت موبایلی با طراحی سایر سایت ها متفاوت است. در این مورد طراحان باید جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرند و همه را در کار خود لحاظ کنند. تصاویر در این طراحی به صورت هوشمند متن محور است. این تکنیک خاص در حقیقت به هدف طراحان سایت کمک میکند و اندازه را برای تصاویر مختلف متفاوت می سازد.

سفارش طراحی سایت

مزایای سایت ریسپانسیو

🔶 سازگاری  با همه دستگاه ها و سایز نمایشگر ها

🔶 نمایش سایت در طیف وسیعی از مرور گرها

🔶 مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر روش های طراحی سایت

🔶 افزایش قدرت سئو به دلیل جذب بیشتر کاربران

🔶 افزایش محبوبیت سایت در میان موتورهای جست و جو

🔶 رتبه بهتر و بالاتر در گوگل

🔶 برنامه نویسی آسان و سریع

سفارش سئو سایت
طراحی سایت ریسپانسیو اهوراوب
طراحی سایت ریسپانسیو طراحی سایت

تفاوت نسخه ریسپانسیو سایت با نسخه موبایلی

در طراحی سایت ریسپانسیو، سایت ها دارای URL و HTML یکسان هستند. این قابلیت را دارند که روی تمامی دستگاه ها به خوبی نمایش داده شوند. این موضوع محبوبیت سایت را نزد کابران و هم نزد گوگل زیاد میکند زیرا نمایش محتوا آسان تر خواهد بود.

زمانیکه برای موبایل یک سایت جداگانه طراحی کنیم URL و HTML  متفاوت خواهد بود. به این دلیل باید نسخه های متفاوت سایت چندین بار توسط گوگل سازمان دهی و رتبه بندی شود. این موضوع تاثیرات منفی در سئو سایت و روند رتبه بندی گوگل میگذارد.

دلیل دیگر اینکه گوگل طراحی سایت را به صورت ریسپانسیو پیشنهاد میکند این است که URL یکسان برای محتوا ارتباط کاربر را با سایت بهتر خواهد کرد. پس آسان تر میتوان از سایت نمایش داده شده روی موبایل به سایت اصلی دسترسی داشت و یا مطلب را اشتراک گذاری کرد. به طور مثال برای سایت فیسبوک این امکان وجود دارد تا کابران یک مطلب را به آسانی در موبایل یا کامپیوتر به آسانی اشتراک گذاری کنند.

طراحی سایت ریسپانسیو سئو سایت

سفارش سایت ریسپانسیو 

همه کسب و کارها و مشاغل به فکر راهی برای جلب و افزایش ترافیک مشتری هستند. اما تعداد کمی از آنها سراغ طراحی سایت میروند. مهمترین تاثیر راه اندازی سایت در دنیای امروز این است که به راحتی کاربران اینترنت را به سمت شما میکشد و میتوانید شاهد افزایش فروش باشید.

تفاوتی ندارد که فروشنده یک محصول هستید و یا ارائه دهنده یک خدمت در هر صورت مردم همه چیز را در سایت ها جست و جو میکنند و برایسان آسان تر است که از از طریق وب به همه چیز دسترسی داشته باشند. پس بهتر است فرصت طراحی یک وب سایت را برای حرفه خود از دست ندهید.

اما این کار را باید به حرفه ای ها سپرد. زیرا تنها داشتن یک سایت مهم نیست و باید در ردیف اولین های گوگل به کاربران معرفی شوید. پس همین حالا با همکاران ما در شرکت اهوراوب تماس بگیرید و سفارش طراحی سایت خود را ثبت کنید.

سوالات خود را از ما بپرسید..

مشاوره نیاز دارید؟

 

پاسخ سوالاتی که معمولا مشتریان میپرسند در این صفحه آورده شده اگر پاسخ سوال خود را نیافتید ، سوالتان را بفرستید ما خیلی زود پاسخ شما را میدهیم

خدمات شما بعد از طراحی سایت، شامل سئو سایت هم میشود؟

طراحی سایت تنها یکی از خدمات شرکت اهوراوب است. سئو و بهینه سازی سایت هم جزو خدمات اصلی ما می باشد.

تفاوت طراحی سایت فروشگاهی با سایت فروشگاه آنلاین چیست؟

سایت فروشگاه آنلاین تنها برای معرفی محصولات است و درگاه پرداخت خواهد داشت. اما سایت فروشگاهی میتواند جامع تر باشد و از قسمت های متنوع تری برخودار خواهد بود.