طراحی سایت املاک

طراحی سایت املاک

طراحی سایت املاک برای مشاورین املاک و کسانی که در این حوزه به کار مشغول اند میتواند بسیار پر فایده باشد. از این جهت که هم کار مشاورین را آسان تر خواهد کرد و هم کار مشتریان آنها را راحت تر میکند. مردم زیادی هر روز ممکن است به بنگاه ها و دفاتر مشاور املاک سر بزنند و زمان و هزینه زیادی برای این کار هدر میرود تا خانه دلخواه پیدا شود.

اما میتوانید با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری راه اندازی وب سایت ها  در زمان و هزینه خود و مشتریانتان به میزان زیادی صرفه جویی کنید. امروزه مردم تمایل بیشتری به استفاده از اینترنت برای انجام کارها، دست یابی به اطلاعات و خرید و فروش از طریق سایت ها پیدا کرده اند. به ویژه در این بین اگر بتوانند خانه خود را در میان وب سایت ها پیدا کنند کارشان بسیار راحت تر خواهد بود.

پس اگر صاحب یک دفتر مشاور املاک هستید و در این زمینه فعالیت دارید بهتر است به فکر راه اندازی و طراحی سایت باشید تا کار خود و مشتریانتان را آسان تر کنید . به این ترتیب تعداد مراجعات حضوری کمتر خواهد شد در حالیکه تعداد مشتریان مجازی شما افزایش می یابد.

ضرورت طراحی سایت برای مشاورین املاک 

 

روزانه افراد زیادی وقت خود را صرف یافتن ملک میکنند و این کار بسیار وقت گیر و طاقت فرسا است. اگر بخواهیم در یک محله از شهر به دنبال ملک باشیم باید تقریبا تمام بنگاه ها و مراکز مشاوره املاک را گشت تا یک محل مناسب را پیدا کرد. گاهی این چالش موجب میشود تا مورد های بهتر از دست مشتریان برود و گذاشتن زمان به نفع آنها نخواهد بود.

امروزه اما با گسترش و توسعه فناوری هایی از جمله طراحی سایت املاک که وابسته به اینترنت و رشد فزاینده کاربران فضای مجازی و استفاده روز افزون مردک از اینترنت راه اندازی و طراحی سایت به مفع شما و مشتریان خواهد بود. زیرا که چنین کاری امکانات کافی را برای مشتریان ایجاد میکند تا در زمان کمتر و با استفاده از ویژگی های کاربردی سایت املاک بتوانند آسان تر و سریعتر مورد مورد نظر خود را پیدا کنند.

استفاده از سایت به مشاوران این امکان را میدهد تا کمتر درگیر مراجعات حضوری باشند و از جهتی برای مشتریان هم مقایسه و ارزیابی بین موارد را آسان تر میکند. هدف از راه اندازی چنین امکاناتی بالابردن سطح رفاه مشتریان و صرفه جویی در هزینه و زمان آنهاست و همچنین کیفیت کار شما را نیز بالاتر خواهد بود.

طراحی سایت مشاورین املاک

ویژگی های وب سایت مشاورین املاک

طراحی سایت املاک - اهوراوب 3

 شناخت نیاز مدیران مشاور املاک

اولین ویژگی درمورد وب سایت های مشاورین املاک این است که باید طراحی سایت املاک بر اساس نیاز آنها انجام گیرد. باید توجه کرد که نیاز یک دفتر مشاوره املاک به صورت محدود و محلی است، یا به صورت شهری و در تمام مناطق قصد فعالیت دارد.

طراحی سایت املاک - اهوراوب 4

 مدیریت و کنترل وب سایت 

بهتر است طراحی وب سایت برای مشاورین املاک به صورت داینامیک باشد نه استاتیک . به این ترتیب کنترل تمام بخش های سایت آسان تر خواهد بود و خود مدیران بنگاه میتوانند این کار را انجام دهند. همچنین مدیران بنگاه باید بتوانند در زمان لازم موردی را به لیست اجاره و فروش اضافه یا کم کنند.

طراحی سایت املاک - اهوراوب 2

 امکان نمایش ملک روی نقشه 

برای مشتری بهتر است بتواند در زمان بازدید از مشخصات و قیمت ملک، محل دقیق آن را هم بداند. به این ترتیب کار پیدا کردن محل ملک و بازدید از آن راحت تر خواهد بود. به طور کلی هدف از این کار صرفه جویی در زمان و هزینه است و دیدن محل ملک از روی نقشه به میزان زیادی در زمان صرفه جویی خواهد کرد.

طراحی سایت املاک - اهوراوب

 امکان ایجاد دسته بندی 

باید برای سایت مشاورین املاک دسته بندی انواع خدمات در نظر گرفته شود. به طور مثال باید رهن و اجاره در یک دسته بندی و فروش و خرید در دسته بندی دیگر قرار داشته باشند. میتوانید برای دسته بندی مواردی چون قیمت و متراژ را هم در نظر بگیرید. میتوانید قسمتی را هم برای توضیحات مالک در نظر بگیرید.

مشخصات یک سایت مشاور املاک

برای کاربران سایت سهولت استفاده و ظاهر زیبا و کاربردی بسیار مهم است. انتخاب یک قالب ساده و جذاب در زمان طراحی سایت املاک میتواند مشتریان را زمان زیادی در سایت شما نگه دارد. همچنین امکان استفاده از آن را برایشان راحت تر خواهد کرد.

شما میتوانید برای افزایش بازدید سایت اقدام به انجام تبلیغ کنید. در صفحات سایت امکان تبلیغ با تعرفه های متفاوت وجود دارد تا بتوانید از این طریق درآمد تان را از سایت افزایش دهید. برخی از مالکان تمایل دارند تا ملک آنها بیشتر دیده شود یا سریعتر به فروش یا اجاره برسد. پس میتوانید از این فرصت برای کسب در آمد استفاده کنید.

اما نکته مهم برای دیده شدن سایت شما توجه به سئو و تولید محتوا برای سایت است. شما باید به طور ویژه روی تولید محتوای اختصاصی و مفید برای سایت تمرکز کنید و به بهینه سازی برای موتورهای جست و جو بپردازید. از این طریق میتوانید ورودی های سایت تان را افزایش دهید و در میان رقبا بیشتر دیده شوید.

به طور کلی، مجموعه اقدامات برای افزایش رتبه سایت نزد موتورهای جست و جو، سئو نامیده میشود. اگر افزایش رتبه سایت برایتان مهم است باید این کار را به حرفه ای ها بسپارید تا بتوانید نتیجه مطلوب را از آن دریافت کنید. همچنین لازم است تا یک کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید تا به وسیله آن توسط کاربران شناخته شوید.

تنها کافی است بدانید نیاز مشتریان چیست و بیشتر با چه کلماتی در گوگل به سایت شما خواهند رسید. میتوانید در این مورد با طراحان سایت و سئو کاران مشورت کنید و بعد کلمه کلیدی مناسب را انتخاب نمایید. با توجه به این اصول در لیست اولین های گوگل خواهید بود.

سئو سایت مشاورین املاک 

 

باید گفت که در دنیای وب و بین رقبای شما در اینترنت، راه اندازی و طراحی سایت املاک به تنهایی کافی نیست و باید کارهایی روی سایت انجام گیرد تا بتوان نتیجه دلخواه و سود خوب را از سایت به دست آورد. یکی از مهترین این کارها سئو سایت است که از نظر فنی باسد زیر نظر شرکت طراح انجام گیرد و نیاز به تخصص دارد.

سئو و بهینه سازی سایت باعث میشود تا شما در گوکل و سایر موتورهای جستجو در نتایج اول پیشنهاد به مشتریان باشید. اما این رتبه به آسانی به دست نمی آید و نیازمند تولید محتوای متنی و تصویری مطلوب و باکیفیت می باشد. همچنین باید با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی استاندراد و حفظ رتبه سایت با مدریت و پشتیبانی مناسب در این زمینه تلاش کنید.

امکانات سایت مشاور املاک 

 

👈 امکان ثبت مشخصات ملک مورد فروش یا اجاره

👈 ثبت نقشه و محل ملک روی سایت

👈 امکان ثبت آگهی در سایت

👈 امکان درج اخبار و اطلاعات بازار ملک و مطالب و مقاله ها

👈 امکان استفاده از تصاویر مناسب و مربوط به ملک

👈 امکان جست و جوی پیشرفته بر اساس قیمت، نوع ملک و متراژ و …

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپسانسیو

 

سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا سایتی است که امکان بازدید را برای کاربر از روی تمام وسیله های هوشمند و کامپیوتر راحت میکند. ابعاد و رزولوشن چنین سایتی با انواع دستگاه های موبایل و تبلت و … همخوانی دارد و در زمان راه اندازی و طراحی بهینه کردن سایت برای انواع صفحه نمایش در نظر گرفته میشود.

در این حالت دیگر نیاز نیست تا کابر در نمایشگر های مختلف سایز صفحات را تغییر دهید و به آسانی میتواند همه چیز را مشاهده و بررسی کند. علاوه بر این ریسپانسو بودن سایت رتبه آنرا بالا میبرد چون گوکل به کابر پسند بودن سایت و بازدید زیاد از آن رتبه میدهد. پس برای موفقیت هرچه بیشتر و سود بالاتر توصیه ما داشتن یک سایت ریسپانسو است.

ظاهر سایت املاک و نکات مهم آن 

از نکات مهمی که باید در زمان طراحی سایت املاک در نظر داشته باشید، ظاهر مناسب با گرافیک قوی است. ظاهر سایت از اولین المان های مورد توجه مخاطب شماست تا او را وادار به گردش در سایت و بازدید از صفحات مختلف بنماید. گرافیک سایت شما در بیشتر دیده شدن سایت تاثیر زیادی دارد و اگر تخصصی و اصولی روی آن کار شود میتواند تا میزان زیادی روی بهینه سازی سایت هم تاثیر داشته باشد.

معمولا کابران نت در همان ثانیه های نخست ورود به سایت درگیر ظاهر آن میشوند و در زمان کوتاهی تصمیم میگیرند تا در آن بمانند یا آنرا ترک کنند. پس در کنار دسترسی مناسب به تمام امکانات سایت مانند جستوجوی پیشرفته و … باید به زیبایی سایت هم توجه کرد.

تصاویر میتوانند در این مورد بسیار موثر عمل کنند. با رعایت نکات مهم در انتخاب تصاویر از محل کسب خود و یا تصاویر مرتبط با موارد اجاره و فروش میتوانید کمک زیادی به کاربر بنمایید. صرفا انتخاب عکس جذاب کافی نیست و باید سرعت لود را هم برای آن در نظر داشت تا زمان بیشتری بازدید کننده را در سایت داشته باشید.

بر اساس تحقیقات انجام شده در بررسی رفتار کاربران سایت، عمده بازدید کنندگان به قسمت بالای سایت توجه بیشتری دارند و سپس به دنبال مطالب دیگر خواهند رفت. با رعایت نکاتی در رابطه با تصاویر و حفظ جذابیت سایت میتوانید بازدید را دو چندان کنید.

طراحی سایت املاک

One Comment

  • اصغرلو

    سلام من فک میکردم سایت برای املاک باید عمومی باشه. ممنون از مطلب خوبتون من حتما برای دفتر باید طراحی سایت املاک انجام بدم .

Post A Comment