طراحی سایت شخصی

طراحی سایت شخصی

منظور از طراحی سایت شخصی داشتن صفحاتی در وب است که اغلب روی یک سرور قرار دارند و مجموعه ای از فعالیت های یک فرد، شرکت یا سازمان را معرفی میکنند. در حقیقت سایت شخصی شامل فایل های متعددی است که مانند رزومه شما تلقی میشود و تمام پیشینه و دستاورد شما یا مجموعه متعلق به شما را بیان میکند.

همانطور که شما روی سیستم شخصی خودتان همه فایل ها را دسته بندی شده نگه میدارید، روی وب سایت شخصی تان هم میتوانید این فایل ها را در دسترس عموم قرار دهید. هدف از طراحی و راه اندازی چنین وب سایتی معرفی شخص و برندسازی برای او است تا مشتریان و همکاران او را بشناسند.

شاید گمان کنید که امروزه به وسیله اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی مختلف شما میتوانید در دنیای مجازی جایگاه خود را داشته باشید و خودتان را معرفی کنید. اگرچه وبلاگ ها و تا حدودی شبکه های اجتماعی در وب میتوانند این کار را برای شما انجام دهند اما طراحی سایت شخصی جایگاه دیگری دارد و شکل رسمی تر و تخصصی تری به حرفه شما خواهد داد.

ویژگی های وب سایت شخصی چیست ؟

طراحی سایت شخصی با دامنه منحصر به فرد برای کسانی که نیاز به برند سازی در اینترنت دارند میتواند بسیار موثر تر و بهتر از هر اپلیکیشن و اکانتی در دنیای مجازی عمل کند. از مهمترین معایب شبکه های اجتماعی این است که گرافیک آنها ثابت است و تغییرات آن به مدیر همان اپلیکیشن وابسته است. اما برای وب سایت شما میتوانید گرافیک و ظاهر مناسب با زمینه فعالیت و سلیقه خودتان را داشته باشید و این انتخاب محدودیت کمتری برای شما دارد.

مزیت دیگر طراحی سایت شخصی ، نوع مصرف و کاربرد آن است. شما میتوانید طراحی را کاملا متناسب با کاربرد سایت انجام دهید و از امکانات آن بهره ببرید. به طور مثال ویدئو ها و فایل های آموزشی به طور خاص تنها در سایت آموزشی خودتان آپلود میشوند و برای دست یابی به آنها هنرجوها و کاربران تنها باید در سایت خودتان عضو باشند.

میتوانید با طراحی سایت فروشگاهی به طور اختصاصی محصولات یا خدمات را در سایت تان به نمایش بگذارید و از این طریق آنها را معرفی کنید و بفروشید. داشتن یک سایت شخصی امکان با امکان پرداخت آنلاین میتواند به آسانی به معرفی کسب و کار شما و برندسازی کمک کند.

طراحی سایت شخصی - طراحی سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت شخصی

 هزینه پایین راه اندازی وب سایت 

از مهمترین تفاوت های یک وب سایت شخصی با دیگر سایت ها، هزینه پایین راه اندازی و طراحی آن است در عین اینکه امکانات زیادی در اختیارتان قرار خواهد داد.

 مدیریت ساده و کاربردی وب سایت 

از ویژگی های مهم در زمان طراحی سایت شخصی توجه به قسمت مدیریت است تا بتوان به آسانی محتوا را به آن اضافه کرد و مدیریت نمود.

 ریسپانسیو بودن سایت شخصی 

کاربران وب باید بتوانند سایت شما را به آسانی روی گوشی های هوشمند و تبلت دریافت کنند و به امکانات آن دسترسی داشته باشند.

انعطاف پذیری در طراحی قالب ها 

میتوانید بسته به هدف و نیاز یا سلیقه خودتان طراحی قالب ها را برای سایت تغییر دهید و آنرا شخصی کنید.

طراحی سایت - طراحی سایت شرکتی

چه کسانی به طراحی سایت شخصی نیاز دارند ؟

طراحی سایت شخصی میتواند برای هرکسی کاربردی باشد. اگر هنرمند هستید و به دنبال نمایش و فروش آثار هنری تان باشید، به راحتی این کار از طریق سایت شخصی شما قابل انجام است. با یک سئو حرفه ای بسیاری از همکاران و هنرمندان دیگرشما را خواهند شناخت و جلب سایت و آثار شما میشوند. توجه داشته باشید که وب سایت یک امکان برای نمایش آثار شما به صورت جهانی فراهم خواهد کرد.

اگر استاد دانشگاه هستید با داشتن یک وب سایت شخصی میتوانید مقاله، پروژه ها و رزومه خود را به آسانی به اشتراک بگذارید و با دیگر استادان در زمینه های علمی تبادل اطلاعات داشته باشید. داشتن و راه اندازی وب سایت به کار شما اعتبار می بخشد، افزون بر اینکه میتواند رابطه شما را با دانشجویان نیز راحت تر و بهتر کند.

حتی به عنوان یک عکاس حرفه ای میتوانید اقدام به طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی نمایید. این وب سایت یک سایت شخصی برای شما محسوب شود و به آسانی قبول سفارشات، نمایش نمونه عکس ها، دریافت و پرداخت هزینه ها و … را به صورت آنلاین برای شما ممکن می نماید.

امکانات یک وب سایت شخصی چیست؟

? اطلاعات تماس (شماره تلفن، ایمیل و آدرس و … )

? بخش مقالات و اخبار برای قراردادن مطالب و تازه های حرفه شما

? لینک دوستان

? بخشی برای رزومه و اطلاعات درباره شما

? امکان درج کامنت و دیدگاه برای بازدید کنندگان

? امکان نظر سنجی آنلاین

? امکان مشاوره و پرسش و پاسخ آنلاین با کاربر

طراحی سایت شرکتی - طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شخصی - طراحی سایت
سئو سایت شخصی چگونه انجام میشود؟

 

طراحی سایت شخصی هم مانند هر وب سایت دیگری برای بالارفتن رتبه در گوگل با خدمات بهینه سازی سایت همراه است. سئو چنین وب سایتی نیازمند محتوای اختصاصی است که باید با اصول سئو در گوگل و سایر موتورهای جست و جو مطابق باشد.

اغلب شرکت های طراحی سایت روش یکسانی را برای این کار دنبال میکنند و محتوا را به طور تخصصی ارائه میدهند تا در سایت بارگذاری شود. اما گاهی مطالب نیاز به تغییرات دارد تا بتواند به طور موثر در بالارفتن بازدید سایت کمک کند.

در حقیقت به جز تازگی و تخصصی بودن مطلب، لازم است تا آنرا مطابق اصول سئو بنویسیم و سپس در سایت قرار دهیم تا کارایی لازم را برای سایت داشته باشد. در غیر این صورت گذاشتن محتوا کمکی به سایت نمیکند و حتی ممکن است رتبه آنرا کاهش دهد.

پس لازم است در این زمینه با یک شرکت مجرب و متخصص همکاری کنید تا نتیجه درست و دلخواه را دریافت نمایید و هزینه های شما به هدر نرود. ما در شرکت اهوراوب توانسته ایم با طراحی تخصصی و حرفه ای سایت به شرکت های زیادی در زمینه برندسازی و جذب مشتری کمک کنیم. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت ما میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

امکانات فنی وب سایت شخصی 

? امکان چند زبانه کردن سایت برای افزایش ترافیک و بازدید سایت

? امکان ایجاد دسترسی برای صاحبین سایت جهت ویرایش یا افزودن محتوا و متن به سایت

? افزودن سیستم نظر خواهی به سایت و دریافت نظر مشتریان و بازدید کنندگان

? امکان انتشار مقالات در بخش اخبار یا وبلاگ سایت

? امکان اتصال به شبکه های اجتماعی و لینک سازی برای سایت

طراحی سایت - طراحی سایت فروشگاهی

قالب در طراحی سایت شخصی به چه معناست ؟

منظور از قالب، ظاهر و گرافیک سایت شماست. هرچه گرافیک را جذاب تر و در عین حال ساده تر انتخاب کنید، کاربردی تر خواهد بود.

آیا امکان طراحی سایت شخصی با قالب اختصاصی وجود دارد؟

بله برای سایت های اختصاصی و انواع دیگر سایت امکان طراحی قالب به صورت اختصاصی وجود خواهد داشت. یک قالب اختصاصی بر اساس نیازها و سلیقه شما طراحی میشود.