منو اهورا وب

تاثیر الگوریتم رنک برین در سئو

تاثیر الگوریتم رنک برین در سئو

سئو در سال 2018 با تغییر در برخی الگوریتم ها مواجه شده است . برای غلبه بر رقیبان در نتایج جستجوی گوگل در سال 2018 نیاز است تا الگوریتم های مهم گوگل را به درستی رعایت کنیم . این الگوریتم های 2018 در خصوص سئو باعث عملکرد بهتر صاحبان وب سایت ها و همچنین طراحان سایت شده است .

همانطور که می دانیم گوگل الگوریتم خود را هر سال بهبود می بخشد . گوگل در سال گذشته اعلام کرد RankBrain را سومین عامل مهم در رتبه بندی خود می داند .

اما RankBrain دقیقا چیست؟ و چگونه می توانید بر اساس آن وب سایت خود را سئو و بهینه سازی کنید ؟

 

برای توضیح آن یک مثال ساده میزنیم : فرض کنید که شما کلمه درب اتوماتیک را در گوگل جستجو می کنید . در این مرحله موتور جستجوی گوگل چندین نتیجه را نمایان می کند و شما بر روی اولین نتیجه ظاهر شده کلیک می کنید . پس از وارد شدن به آن وب سایت و خواندن بخشی از مطلب فورا متوجه می شوید که این سایت مطالب مرتبطی در خصوص درب اتوماتیک ندارد و صرفا با فریب دادن شما توانسته است شما را نسبت به کلیک بر روی آن نتیجه ترغیب کند . بنابر این شما قطعا در مدت کوتاهی از آن وب سایت خارج خواهید شد .

حال در نظر بگیرید که این بار پس از جستجوی کلمه درب اتوماتیک بر روی چهارمین نتیجه یافت شده توسط گوگل کلیک می کنید و داخل آن وب سایت می شوید . در این سایت مطالب مرتبط و مفیدی در خصوص کلمه کلیدی مورد نظر شما وجود دارد از این رو شما مدت بیشتری را در آن وب سایت سپری خواهید کرد و از خواندن مطالب آن لذت خواهید برد و سعی بر مطالعه صفحات دیگر آن وب سایت نیز خواهید داشت .

RankBrain دقیقا همان چیزی است که این موضوع را می سنجد و پس از بررسی دو نکته اصلی : 1 – افراد به طور متوسط چه مدت در آن صفحه می مانند . 2 – درصد افرادی که بر روی نتیجه کلیک می کنند. می تواند نسبت به قرار دادن هر وب سایت در جایگاه صحیح خود اقدام نماید . بنابر این بعید نیست که وب سایت چهارم در جستجوی کلمه درب اتوماتیک در موتور جستجوی گوگل ، جایگاه وب سایتی که در اولین رتبه قرار داشت را تصاحب کند .

 

اهورا وب ارائه دهنده ی خدمات : طراحی سایت ، سئو ، تبلیغات گوگلی ، بهینه سازی سایت ، تولید محتوا سایت ، طراحی لوگو 

و هر آنچه که شما برای معرفی کسب و کار خود در بازار جهانی اینترنت نیازمندید .

تماس با ما :

09127900796

One Comment

  • آزاده

    ارتقای سایت کار هرکسی نیست و سئو واقعا تو رتبه سایت موثر هست ممنون از مطلب خوبتون

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.