منو اهورا وب

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت چیست ؟

مرحله اول شروع یک پروژه طراحی سایت، نزدیک شدن نظرات و اندیشه ها به یکدیگر است. ما باید دقیقا بدانیم شما چه می خواهید و شما نیز باید بدانید که چه روشهایی برای پیاده سازی ایده ها و نظراتتان در بستر وب می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این مذاکرات، ما تمام توان خود را برای رسیدن به یک درک مشترک از پروژه بکار میبندیم تا بتوانیم همان سایتی را طراحی کنیم که شما نیازدارید.

طراحی قالب سایت و اصلاح آن 

با کمک یک طراح متخصص در این حوزه، می توانید به سرعت در دنیای تجارت . کسب و کار تبدیل به یک غول تجاری شوید. طراحی سایت در حقیقت نوعی علم معماری، هنر ، برنامه نویسی و تلفیقی از ذوق و سلیقه است. در نظر گرفتن یک قالب مناسب با کسب و کار مشتری از جمله مراحل مهم طراحی سایت است که باید انجام گیرد. بعد از دریافت طرح قالب سایت میتوان انرا بر اساس سلیقه شما اصلاح کرد. تمام ایده های خود را با طراح در میان بگذارید تا آنرا روی سایت پیاده سازی کنند. این روند تا تامین رضایت شما از قالب سایت ادامه خواهد داشت.

برنامه نویسی
بعد از تایید قالب برنامه اکنون زمان آن رسیده تا کار را به کاردان بسپارید. یک تیم چند نفره برای برنامه شما ایجاد می شود و شروع به برنامه نویسی می کنند.

پیاده سازی سایت و بررسی با مشتری

در این مرحله سایت به راحتی پیاده سازی می شود و در اختیار مشتری قرار می گیرد تا تغییرات جزئی را با طراحی وب سایت انجام دهد ، به سایت مطلوب و مورد نظر خودش تبدیل شود.

مراحل طراحی سایت سئو سایت

بررسی نیازمندی های سایت و طراحی آن 

اولین و مهمترین قدم از مراحل طراحی سایت اصولی و کاربردی سنجیدن نیازمندی های پروژه است. ابتدا باید مشخص کرد که هدف از ایجاد سایت چیست و قرار است چه امکاناتی را در اختیار کاربر و صاحبین سایت قرار دهد. همچنین چه اطلاعاتی از طریق سایت منتقل خواهد شد و باید محتوای سایت چگونه باشد.

به طور مثال در طراحی سایت باید بخش های مختلف برای آن در نظر گرفت. به طور مثال برای سایت فروشگاهی باید بخش مقالات، گالری تصاویر و … در نظر گرفت. وقتی که با یک شرکت حرفه ای قرارداد داشته باشید ابتدا کسب و کار شما مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد و یک طرح براساس آن به شما تحویل داده میشود.

بعد از مشخص شدن اینکه وب سایت شما شامل چه بخش هایی خواهد بود به سراغ چیدمان صفحات سایت خواهیم رفت. معماری سایت و چینش آن باید به گونه ای باشد که استفاده برای کاربر آسان باشد و او را دچار سردرگمی نکند. سایت باید انتظار کاربر را فراهم کند و به طور کلی اطلاعات لازم را به او انتقال دهد.

محتوی وب سایت 

در مراحل طراحی سایت بعد از مشخص شدن برگه ها و صفحات سایت نوبت تهیه محتوی و مطلب برای ان است. اگر با شرکت های حرفه ای همکاری میکنید قطعا تهیه متن و عکس برای سایت شما را به صورت تخصصی و حرفه ای انجام خواهند داد. مطالب سایت نقش ویژی در بهینه سازی و ارتقای سایت شما برای موتورهای جست و جو دارد.

پس از مشخص شدن پوسته ی سایت نوبت برنامه نویسی سمت سرور یا Backend است. این بخش با توجه به امکانات و انتظارات سایت تهیه میشود و شامل نحوه کارکرد و به روزرسانی سایت و دیگر تغییرات سایت میشود. این بخش از سایت توسط کاربر قابل مشاهده نیست و مستقیما با سرور در ارتباط است.

مراحل طراحی سایت سئو سایت اهوراوب
مراحل نهایی طراحی سایت 

بعد از آماده شدن Backend و قالب سایت نوبت تولید محتوا و وارد کردن آن در سایت است. در این مرحله باید محتوای مرتب و مفید برای سایت تولید شود و سپس اقدام به بارگذاری ان بنماییم.

مرحله بعدی خرید هاست یا فضای میزبانی وب است. در زبان ساده هاست فضایی است که شما فایل های سایت خود را در آن بارگذاری میکنید تا کاربران امکان دیدن انرا داشته باشند. اگر فایل های وب سایت به موقع در ان قرار نگیرد دیگران قادر به دیدن سایت شما نخواهند بود. کیفیت سرویس دهنده اینترنتی بسیار مهم است زیرا سرعت سایت شما را تعیین میکند.

قدم بعدی از مراحل طراحی سایت انتخاب نام دامنه برای سایت است. فایل های سایت که در فضای هاست قرار داده شده حالا توسط دامنه قابل مشاهده است. قدم بعدی معرفی سایت به موتورهای جست و جو است. ابزارها و سایت های زیادی برای اینکار وجود دارند.

برای دیده شدن سایت در نتایج گوگل لازم است روی محتوای سایت کار کنید. اینکار زمان بر است و باید به صورت حرفه ای و براساس اصول سئو انجام گیرد. مطالب جذاب و تازه کاربران بیشتری را برای سایت شما جذب میکند. هرچه زمان ماندگاری کاربران در سایت بیشتر باشد امتیاز شئو شما بیشتر خواهد شد.

سئو زمان بر است اما نتیجه فوق العاده ای برای سایت شما در بر خواهد داشت. دیگر راهای افزایش رتبه سایت استفاده از بازاریابی ویدئویی، بازاریابی با بنر و استفاده از تبلیغات گوگلی است.

نکته مهم پس از انجام همه این کارها بروز رسانی و توسعه وب سایت است. به این منظور باید مرتبا مطالب و محتوا بروز رسانی شود. افزودن مطالب جدید به سایت رتبه انرا افزایش داده و جایگاه سایت شما را در میان رقبا بالاتر خواهد برد.

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت و سئو را به اهورا وب بسپارید !

بهترین راه تبلیغ و بازاریابی برای هر کسب و کاری راه اندازی و طراحی وب سایت است. به شرطی که این کار توسط یک تیم حرفه ای و متخصص انجام گیرد. تیم اهورا وب مجرب و حرفه ای در زمینه طراحی و سئو سایت همراه شما خواهد بود تا برند خود را در دنیای مجازی به کاربران معرفی کنید و بتوانید شاهد افزایش فروش و سود بیشتر باشید. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

Post A Comment

باز کردن چت
برای طراحی سایت نیاز به کمک دارید؟
سلام خوش آمدید!
برای ارائه خدمات بهتر در زمینه طراحی سایت و سئو مشاوران ما در واتس اپ در خدمت شما هستند.