منو اهورا وب

همه چیز راجع به طراحی سایت ریسپانسیو

همه چیز راجع به طراحی سایت ریسپانسیو

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو این است که شما می توانید در هر اندازه ای که خواستید سایت مورد نظرتان را مشاهده کنید. منظور از هر اندازه ای یعنی در رایانه ، تلفن همراه و سایر دستگاه های هوشمند قابل مشاهده باشد. که اینگونه طراحی سایت یک امتیاز عالی برای سایت شما محسوب می شود.

در حال حاضر، طراحی سایت ریسپانسیو بسیار ساده تر از آن چیزی است که در قبل وجود داشته است. با این ابزارها می توانید به راحتی بهترین و زیباترین وب سایت ها را طراحی کنید. طراحی این مدل قالب ها برای تمام وب سایت ها با حوزه فعالیت متنوع، قابل اجرا است. برای مطلع شدن از مزایای مزایای طراحی سایت ریسپانسیو مطلب زیر را دنبال کنید.

مهم ترین نکاتی که در طراحی سایت ریسپانسیو باید به آن توجه کرد !

طراحی سایت ریسپانسیو در دنیای طراحی سایت، یک الزام است. با توجه به رشد روز افزون کاربرانی که از طریق تلفن همراه برای بازدید از صفحات وب سایت ها استفاده می کنند، انتخاب یک قالب مناسب که با این مدل دستگاه ها سازگاری داشته باشد، به امری ضروری تبدیل شده است. تمام وب سایت ها نظیر فروشگاه های اینترنتی، سایت های خبری، مجلات علمی یا سایت های آموزشی، همه باید از قانون طراحی سایت ریسپانسیو یا همان واکنشگرا پیروی کنند.

از دیگر مزیت هایی که طراحی سایت ریسپانسیو دارد این است که گوگل وقتی تشخیص دهد بازدیدکنندگان زیادی از طریق تلفن همراه از سایت شما دیدن می کنند نتیجه این موضوع باعث می شود که اعتبار و رتبه ی سایت شما در گوگل بالا برود.بهتر است از همان ابتدا در طراحی سایت ریسپانسیو تصمیم بگیرید یک قالب مناسب و جذاب برای سایت خود در نظر بگیرید. رعایت نکات زیر می تواند مسبب داشتن یک سایت مناسب برای تمام مخاطبان باشد.

مطالب پیشنهادی : 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت

طراحی سایت تخصصی اهوراوب

تبلیغات گوگلی موثر

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

اولین نکته در طراحی سایت ریسپانسیو : در نظر گرفتن مخاطبانی که از طریق تلفن همراه سایت شما را بازدید می کنند

طراحی سایت ریسپانسیو با هر مضمون یا طیف رنگی که باشد باید بر اساس نوع فعالیت کاربرها اجرا و انتخاب گردد. به عبارت ساده تر، در این بررسی، بیشترین میزان استفاده کاربران با دستگاه های هوشمند مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برای اینکه بتوانید از وضعیت کاربران و نحوه فعالیت آن ها در اینترنت اطلاع پیدا کنید . جمع آوری این اطلاعات در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که بدانید باید طراحی سایت ریسپانسیو را متناسب با چه مدل دستگاه هایی اجرا کنید.

یک طراح حرفه ای قالب های ریسپانسیو به خوبی می داند که عبارت ها، تیترها، کلمات یا تصاویر باید به چه صورت در وب سایت نمایش داده شوند تا توسط یک تلفن همراه، به خوبی قابل دسترسی باشند.طراحی سایت واکنشگرا معمولاً به گونه ای اجرا می شود که با قسمت های مختلف تلفن همراه، تبلت، لپتاپ و بوک ریدر سازگاری دارد.

پس از طراحی سایت ریسپانسیو، حتماً وب سایت خود را امتحان کنید. خود را به جای کاربران سایت قرار دهید و طراحی خود را قضاوت کنید. اگر در این کار مهارت چندانی ندارید، پیشنهاد می کنیم همین حالا با اهورا وب در ارتباط باشید.

دومین نکته در طراحی سایت ریسپانسیو : طرح اولیه سایت را بررسی کنید!

طراحی اولیه سایت ، شامل تمام آن چیزی است که قرار است داخل سایت مشاهده شود. برخی از وب سایت را باید به صورت تخصصی، برنامه نویسی کرد و برخی دیگر، نیاز به کار کمتری دارند.

به طور کلی باید قبل از ورود به مرحله طراحی سایت ریسپانسیو کاملاً مطمئن باشید که برنامه ریزی شما بی عیب و نقص است. پیشنهاد ما این است که  برای اولین قدم، صفحه اول سایت را راه اندازی کنید و طراحی سایت واکنشگرا را در مورد آن اجرا نمایید. در همین گام اول می توانید نقص ها یا معایبی که در برنامه اصلی وجود داشته است را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو-اهوراوب
سومین نکته در طراحی سایت ریسپانسیو : به اندازه منو ، دکمه ها دفت کنید!

طراحی سایت ریسپانسیو را زمانی می توان موفقیت آمیز گفت که کاربران بتوانند تمام جزئیات سایت را در تلفن همراه خود مشاهده کنند. این توضیح در مورد دکمه های سایت، اهمیت پیدا می کند. دکمه های سایت، دکمه هایی که کاربر برای کار با سایت بر روی آن ها کلیک می کند؛ مانند دکمه خرید، دانلود فایل، نمایش عکس، نمایش جزئیات، توضیحات بیشتر و … .

ابعاد، اندازه و رنگ دکمه های سایت را باید به دقت تنظیم کنید تا قابل کلیک کردن باشند.  طراحی این موارد جزء ریزه کاری های طراحی سایت ریسپانسیو هستند و به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارند. برای انجام این کار می توانید با تیم اهورا وب در ارتباط باشید.

مطالب پر بازدید :

5 نکته مهم برای ارتقاء سئو سایت

بالا بردن رتبه سایت را به ما بسپارید

چرا باید از تبلیغات گوگلی استفاده کنیم؟

تاثیر مستقیم طراحی سایت ریسپانسیو در سئو سایت 

تنها یک طراح حرفه ای، پس از پایان کار طراحی سایت واکنشگرا، سایت خود را به روش های مختلف مورد آزمایش قرار می دهد. امروزه گوگل برای اینکه سئو سایت شما را بهبود دهد فاکتور های زیادی را بررسی میکند که یک فاکتور بسیار مهم Mobile Usability (قابل استفاده و مشاهده در موبایل بودن از سایت شما ) بودن وب سایت شماست. روش تست توسط ابزار گوگل تلفن همراه و استفاده از ابزار آنالیزور قالب واکنشگرا برای این کار توصیه می شود. تیم اهورا وب به خوبی با این ابزارها آشنا هستند و می توانند بهترین طراحی سایت ریسپانسیو را انجام دهند.

طراحی سایت ریسپانسیو-اهوراوب

طراحی سایت ریسپانسیو را به ما بسپارید ! 

شما از مزایای طراحی سایت ریسپانسیو در متن بالا مطلع شدید پس برای طراحی سایت ریسپانسیو به صورت حرفه ای و تخصصی می توانید با تیم اهورا وب در ارتباط باشید. شرکت ما در زمینه ی انواع طراحی سایت از جمله طراحی سایت ریسپانسیو فعالیت می کند همچنین در زمینه ی سئو ،تبلیغات گوگلی هم می توانید روی ما حساب کنید.

برای استعلام قیمت در هر زمینه ای که خواستید روی دکمه ی زیر کلیک کنید و از اهورا وب مشاوره دریافت کنید. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه ی نمونه کارهای طراحی سایت ، نمونه کارهای ما را مشاهده کنید.

One Comment

  • شیرین

    خیلی خوب میشه همه ی سایت ها طراحی ریسپانسیو داشته باشن ادم اذیت میشه بعضی سایت ها با موبایل میره

Post A Comment