منو اهورا وب

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ طراحی وب سایت ریسپانسیو (RWD) در واقع یک فرآیند طراحی سایت است که باعث میشود صفحات وب به خوبی بر روی انواع دستگاه و صفحات نمایش داده شود. محتوا ، طراحی و عملکرد در همه دستگاه ها مطابق با همان دستگاه میباشد.

امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلف در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می کنند. پس سایتی می تواند موفق باشد که بتواند به همه کاربران خدمات مناسب ارائه دهد و نمایش سایت به صورت کامل باشد . قطعا کاربران وقتی وارد یک وب سابت شوند و با نمایش بد وب سایت مواجه شوند آن را ترک می کنند.

امروزه انتخاب کاربران وب سایت هایی می باشد از طراحی سایت ریسپانسیو پیروی می کنند در غیر این صورت کاربر با نارضایتی کامل وب سایت شما را ترک خواهند کرد. اگر شما به دنبال داشتن یک وب سایت ریسپانسیو می گردید حتما بهتر است این مقاله را بخوانید تا با ریسپانسیو بودن یک وب سایت آشنا بشوید.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ - اهوراوب

فرق طراحی سایت ریسپانسیو با غیر ریسپانسیو چه می باشد؟

برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت و تفاوت طراحی سایت ریسپانسیو و غیر ریسپانسیو ، سایت مورد نظرتان را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید و عرض مرورگر را به آهستگی کم و زیاد کنید.
اگر سایت واکنش گرا باشد مشاهده میکنید که اندازه و چیدمان اجزای آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر میکند به شکلی که هیچ اسکرول افقی پدید نمی آید.
اما در سایت های غیر ریسپانسیو چنین تطابقی رخ نمیدهد و اسکرول افقی لازم است تا بتوان قسمت های پنهان شده چپ و راست صفحه را مرور کرد.
بهتر است با گوشی موبایل خود نیز این مورد را امتحان کنید اگر با تلفن همراه خود وارد وب سایتی شدید اما چیدمان آن مناسب نبود و هر چیزی در اندازه های متفاوت وجود داشت می توانید مطمئن بشوید که آن وب سایت از طراحی سایت واکنش گرا پیروی نمی کند در این صورت می توان گفت آن وب سایت بازدید زیادی هم ندارد که این خودش ضرر به حساب می آید.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ - طراحی سایت

آیا طراحی سایت ریسپانسیو تاثیری در نتایج گوگل دارد؟

ریسپانسیو بدون یک وب سایت برای کاربر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و می تواند باعث شود کاربر در وب سایت شما بهترین ها را تجربه کند پس باید به طراحی سایت ریسپانسیو بیش از هر چیزی اهمیت بدهید.

باید گفت قطعا ریسپانسیو بودن وب سایت تاثیر بالایی بر نتایج گوگل می گذارد و می تواند به بالا رفتن ترافیک وب سایت شما کمک کند. برای گوگل مهم نیست شما چه وب سایتی داشته باشید چیزی که برای گوگل اهمیت دارد رضایت کاربران از یک وب سایت است.

برای مثال وقتی کاربر وارد وب سایت شما می شود و بعد از چند دقیقه وب سایت شما را ترک می کند گوگل این نتیجه را کسب می کند که کاربر از وب سایت شما رضایت کافی را ندارد و به همین دلیل به وب سایت شما رتبه نمی دهد.

در همین مورد باید طراحی وب سایت ریسپانسیو را انجام بدهید تا بتوانید از گوگل برای خود رتبه کسب کنید. هر چقدر بتوانید کاربر را مدت زمان زیادی درون وب سایت خود نگه دارید گوگل این تصور را پیدا می کند کاربر رضایت دارد و خیلی زود شما را به صفحه اول نتایج راه می دهد. کاربر همیشه اولویت خود را برای وب سایت هایی قرار می دهد که از طراحی سایت ریسپانسیو برخوردار می باشند.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ - طراحی سایت واکنش گرا
افزایش بازدید با طراحی سایت ریسپانسیو

در بالا نیز به این موضوع اشاره شد که با طراحی سایت ریسپانسیو می توانید رضایت کاربران از وب سایت خود جلب کنید.

وقتی کاربران از وب سایت شما رضایت داشته باشند گوگل شما را به صفحه اول نتایج می برد و این باعث می شود شما بتوانید بازدید بیشتری داشته باشید. کاربران درون اینترنت تنها منتظر بهترین وب سایت ها هستند وقتی شما از گوگل برای خود رتبه کسب کنید کاربران می توانند با شما بیشتر آشنا شده و از وب سایت شما بازدید کنند.

تمام این بازدید ها تنها به طراحی سایت خلاقانه و مدرن و در عین حال ریسپانسیو مربوط می باشد که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. نگاهی به اطراف خود بیاندازید به نظر شما کاربران با چه دستگاه هایی وارد اینترنت می شوند؟

عموما بیشتر کاربرانی که درون اینترنت فعالیت دارند و با موبایل خود وارد می شوند پس باید اندازه وب سایت شما مشخص باشد تا یک وب سایت مناسب به کاربر نمایش داده شود. برای انجام طراحی وب سایت واکنش گرا بهتر است قبل از هر چیز با یک شرکت طراحی سایت حرفه ای تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

سفارش طراحی سایت ریسپانسیو از اهوراوب

برای سفارش طراحی سایت ریسپانسیو می توانید با شرکت اهوراوب در تماس باشید. شرکت اهوراوب خدمات خود را به حرفه ای ترین شکل ممکن به مشتریان خود ارائه می دهد تا مشتریان بتوانند از طریق این خدمات برای خود کسب درآمد داشته باشند. خدمات شرکت ما شامل طراحی سایت ، سئو ، تبلیغات گوگلی ، تولید محتوا و… می باشد.

ما به کمک تیم حرفه ای خود بهترین ها را برای کسب و کار شما می سازیم تا بتوانید به کمک آن درآمد خود را روز به روز افزایش دهید. برای مشاوره در زمینه طراحی سایت ریسپانسیو بر روی لینک زیر کلیک کنید و با ما در ارتباط باشید.

Post A Comment